HABERLER

<-Geri Dön

DENSO MDrive Electrikli Araç Paylaşımı

27-01-2020 10:30

     Elektrikli araç otomobili paylaşımı, bazıları için taşımacılığın geleceği olabilir: küresel bir otomotiv tedarikçisi olan DENSO International America, çalışan veya sık karşılaşan insanlar için araba paylaşımına odaklanan ilk çalışma olan MDrive'ın sonuçlarını açıkladı. Enerji ve teknoloji hızlandırıcısı olan Michigan-Dearborn Üniversitesi ve Detroit merkezli NextEnergy ile ortaklaşa yapılan çalışma, elektrikli araç otomobili paylaşımının hareketlilik, kişisel ulaşım ve araç tasarımının geleceği üzerindeki potansiyel etkisini tespit etti.

     Çalışma, altı ay boyunca üç Ford Focus Electric aracını paylaşan The Dearborn'da yaşayan 30 Michigan-Dearborn Üniversitesi öğrencisini içeriyordu. Öğrenciler, deneyimle ilgili ayrıntılı geri bildirimleri karşılığında, herhangi bir yerde araç ayırmak, erişmek, paylaşmak ve sürmek için özel bir uygulama kullandılar. Yerleşik tanılama ekipmanı gerçek zamanlı veri toplarken, gösterge paneli kameraları kullanıcı deneyiminin videosunu yakaladı. Öğrenciler ayrıca kısa anketler ve çevrimiçi forumlar aracılığıyla gelecekteki otomobil paylaşım araçlarında en çok ihtiyaç duyulan teknolojiler için geri bildirim ve öneriler sundular. DENSO araştırmacıları, gelecekteki araç paylaşım teknolojilerinin tasarımını bilgilendirmek için kullanıcıların yaşadığı ortak faydaları ve zorlukları belirlediler.

     DENSO International'daki Kuzey Amerika Araştırma ve Mühendislik Merkezi'nde lider mühendis Michael Bima, “Çalışmamız Elektrikli Araç Paylaşımı'nın giderek daha uygun bir kişisel ulaşım alternatifi olduğu ve ortak çıkarları paylaşan grupların en fazla yararı olduğu fikrini pekiştirdi” dedi. Amerika. “Otomobil paylaşımının tam potansiyeline ulaşması için, üreticilerin ve otomobil paylaşım servis sağlayıcılarının son kullanıcı için verimlilik ve rahatlığı ele almaları gerekir; sürücüler araca hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmeli, ayarlarını değiştirebilmeli ve yola devam edebilmelidir. Elektrikli araçlar eklediğinizde araç menzili ve şarjı da odak noktası oluyor.

     DENSO, çalışma sonuçlarını Otomotiv Mühendisleri Dünya Kongresi Deneyimi 17'de sunacak. Çalışmanın araçlarından birini DENSO standında sergilemenin yanı sıra, röportajına katılan yeni bir DENSO çalışanı Matt Felice de dahil olmak üzere katılımcılar paylaşılan araç - deneyimi görüşmek üzere hazır olacak. 

Bu İçeriği Paylaş:
Yukarı
WhatsApp Destek