HABERLER

<-Geri Dön

DENSO nun İş Alanları

11-04-2019 10:26

DENSO'nun İş Alanları

Otomotivden robotlara ve Ev Enerji Yönetim Sistemlerine kadar pek çok alanda global DENSO Group teknolojileri ve ürünleri ile karşılaşabilirsiniz. Bazı teknolojiler veya ürünler her ülkede kullanılamayabilir.

  • Otomotiv

  • Tüketici Ürünleri

  • Endüstriyel Ürünler

  • DENSO'nun Yeni İş Alanları

Otomotiv

DENSO, çevre üzerindeki etkiyi ve trafik kazalarını en aza indirirken, aynı zamanda konforu ve kolaylığı artıran çok çeşitli otomotiv ürünleri ve teknolojileri sunuyor.

Güç Aktarım Kontrol Sistemleri

Hibrit ve elektrikli araçlarda kullanılan ürünler, benzinli ve dizel motor yönetimi sistemleri ile bileşenleri, güç aktarım kontrol sistemleri, marş motorları ve alternatörler gibi güç üretim sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi.

Elektronik Sistemler

Yarı iletken sensörler, IC'ler gibi mikro elektronik cihazları ve motor elektronik kontrol üniteleri (ECU) gibi elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesi.

Termal Sistemler

Otomobil ve otobüs klima sistemleri, soğutma sistemleri, radyatör ve soğutma fanları gibi bileşenlerin geliştirilmesi ve üretilmesi.

Bilgi ve Emniyet Sistemleri

Araç navigasyonu ve ETC (Elektronik Geçiş Sistemi) gibi ITS (Akıllı Ulaşım Sistemi) ürünleri; telematik ürünler; sürüş kontrol ve güvenli sürüş ürünleri (hava yastığı sensörleri ve ECU'lar); gövde elektronikleri ve ölçüm cihazlarının geliştirilmesi ve üretilmesi.

Küçük Motorlar

Ön cam silecek sistemleri, elektrikli camlar, elektrikli koltuklar, elektrikli kayar kapılar ve hidrolik direksiyon motorlarının, motor kontrol sistemlerinin ve diğer otomotiv sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi.

Tüketici Ürünleri

DENSO, şarj istasyonlarından sıcak su sağlama sistemlerine kadar sunduğu ürün ve teknolojilerle akıllı evlerin gerçeğe dönüştürülmesine yardımcı oluyor. 

Ev Aletleri

CO2 soğutuculu ısı pompalı su ısıtıcıları, merkezi klimalar ve Ev Enerji Yönetim Sistemleri (HEMS) gibi ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesi.

Endüstriyel Ürünler

Endüstriyel ürün ve teknolojilerimiz, farklı sektörlerde faaliyet gösteren fabrika, atölye ve ofisleri desteklemektedir. DENSO yeniliklerini robotlar, QR ve barkod okuyucular ve mobil klima ünitelerinde bulabilirsiniz. 

Endüstriyel Ürünler

Fabrika otomasyonu ürünlerinin (endüstriyel robotlar, programlanabilir mantık denetimcileri) otomatik tanımlama ürünlerinin (barkod okuyucular, QR kodu okuyucuları ve IC kodu ile ilgili ürünler) geliştirilmesi ve üretilmesi. 
(DENSO WAVE INCORPORATED tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir)

DENSO'nun Yeni İş Alanları

Araştırma ve geliştirme çabalarımız, bizi yeni iş alanlarına yönlendirerek sorunları çözmemizi ve otomotiv sektörü dışındaki sektörlere de faydalı olmamızı sağlıyor. 

Mikro Şebeke

Ev Enerji Yönetim Sistemleri (HEMS), aküler, V2H (araçtan eve) güç tedarik sistemleri gibi mikro şebeke ürün ve teknolojilerinin yanı sıra, birbirine bağlı araçlar ve evler çağında enerji üreten, depolayan ve koruyan diğer ürünlerle düşük karbonlu bir toplumun oluşturulmasına yardımcı oluyoruz.

Elektrik Gücü Yardımı

Otomotiv motor/kontrol sistemlerimizden türetilmiş olan elektrik gücü yardımı teknolojisi, daha emniyetli, daha güvenli ve çevre dostu bir toplum oluşturulmasına katkıda bulunuyor.

Güvenlik

Algılama teknolojilerimiz, daha emniyetli ve daha güvenli bir yaşama katkıda bulunuyor.

Sağlık Hizmetleri

Biyosensör sistemimiz ve cerrahi destek robotumuz, hastalıkların önlenmesine, erken teşhise ve tedaviye yardımcı olarak yaşam kalitesini artırıyor.

Biyoteknoloji (Mikroalg)

CO2 emilimi için verimli bir alg yetiştirme süreci kullanarak ve fosil yakıtlara alternatif olan biyoyakıt üreterek çevre kalitesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Tarımsal Destek

Sera çevre kontrol sistemleri ve enerji koruma teknolojilerini kullanarak, daha verimli ve dengeli sebze yetiştirme uygulamalarına ve iyileştirilmiş tarımsal rekabete katkıda bulunuyoruz.

Soğuk Zincir

Enerji tasarrufu sağlayan soğutma ve dondurma teknolojisinin yanı sıra, tazeliği koruma teknolojisi ile, üretimden tüketime kadar gıda nakliyesi ve tedariği alanlarında emniyete ve güvenceye katkıda bulunuyoruz.

Toplumsal Ağ Çözümü İş Kolu

Günlük yaşamda güvenlik, emniyet ve rahatlığın artırılmasına yardımcı olmak için toplumlar arasında bilgi dağıtımını destekliyoruz.

Bu İçeriği Paylaş:
Yukarı
WhatsApp Destek